Dobra restauracja włoska Kraków

Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz smacznie zjeść? Spośród licznych opcji, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to różnorodność smaków, kolorów i duża porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie smaki

Naszym rodakom włoska restauracja, łączy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz czasem z winem. Podczas gdy włoskie gotowanie to też takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe jedzenie włoskie

Makarony to baza kuchni włoskiej. Włosi gotują makarony w dziesiątkach form. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do tej potrawy. włoska restauracja Kraków centrum Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona włoska pizza to cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To też risotto, gnocchi, piada oraz liczne desery – np. granita czy panna cotta. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie spróbować wina czy pełnych aromatu serów- gorgonzoli, mozarelli i pecorino.
Zobacz film

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *